Zapraszamy na stronę Nowej Deby 
 
STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOSCI
RYS HISTORYCZNY
GALERIA ZDJĘĆ
POł. GEOGRAFICZNE
INFORMACJE O GMINIE
SAMORZĄD GMINNY
INFORMATOR
PRZETARGI
NIERUCHOMOŚCI
OFERTY INWESTYCYJE
KATALOG USŁUG
NASZE SPRAWY
WAŻNE DOKUMENTY
STRONA KONTAKTOWA
KSIĘGA GOŚCI
 

NASZA POCZTA
gmina@nowadeba.npl.pl

Godzina:
Położenie geograficzne

        Miasto i gmina Nowa Dęba położone są w województwie podkarpackim, w widłach Wisły i Sanu, w południowo-wschodniej Polsce. Przez gminę przebiega droga krajowa nr 9 łącząca Warszawę z Rzeszowem. Nowa Dęba, ulica 1 Maja
        Jadąc właśnie tą drogą na północ w odległości 21 km znajduje się stolica byłego województwa tarnobrzeskiego (teraz stolica powiatu) czyli miasto Tarnobrzeg, natomiast w odległości 54 km na południe, również przemieszczając się tą samą drogą dotrzemy do stolicy naszego województwa czyli do Rzeszowa. Można do nas dotrzeć także samolotem, bo choć na terenie gminy nie ma lotniska, to jednak od najbliższego lotniska pasażerskiego, Rzeszowa - Jasionki dzieli Nową Dębę jedynie 48 kilometrów. Administracyjnie gmina sąsiaduje z Tarnobrzegiem, Majdanem Królewskim, Baranowem Sandomierskim oraz z Grębowem.
        Cała gmina zajmuje obszar 142 km2, na którym to obszarze mieszka ok. 20 tys. osób, z czego w samym mieście Nowa Dęba żyje ponad 12 tys. mieszkańców, pozostali natomiast to mieszkańcy okolicznych miejscowości należących do gminy czyli Alfredówki, Budy Stalowskiej, Chmielowa, Cygan, Jadachów, Rozalina i Tarnowskiej Woli. Gminę przecinają także dwie rzeczki: Trześniówka i Dęba.
        W celu lepszej lokalizacji naszej miejscowości, jak również dla lepszego poznania topografii naszej gminy oraz samego miasta Nowa Dęba zapraszamy do obejrzenia bardziej szczegółowych map, jakie przygotowaliśmy.


Copyright © UMiG Nowa Dęba
Webmastering NJ ® 1999-2005